Nabór wniosków o dofinansowanie w woj. opolskim - 5.11. dla osób od 15 roku życia

Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje lub kompetencje zawodowe to trafiłeś w dobre miejsce. Skorzystaj z bonu szkoleniowego, który będzie dofinansowywany z Unii Europejskiej. Jest to produkt oferowany przez podlegające samorządowi Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki skierowany do wszystkich mieszkańców Opolszczyzny powyżej 15 roku życia. 

Bony są przyznawane w ramach programu Opolskie Kształcenie Ustawiczne. Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Opolskiego na lata 2021-2027. 

Wysokość maksymalnego dofinansowania wynosi do 9,5 tys. zł na osobę co może stanowić aż 85% kwoty danej usługi.  

 

Realizacja

10 lipiec 2023 r. - 31 lipiec 2025 r.

 

Nabory

Kolejny nabór w ramach 5.11. Opolskie kształcenie ustawiczne planowane jest na marzec/kwiecień 2024 r.  


Zakres projektu


Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy ?

dokumenty do wypełnienia

Na co można dostać wsparcie?

W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje lub kompetencje spośród szkoleń dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach tak zwanego bonu szkoleniowego.

Na co nie można dostać wsparcia?

W ramach projektu Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe nie mogą być sfinansowane m.in.: kursy na prawo jazdy kat. A i B . Więcej - czytaj w  §7 Regulaminu.

Jak sięgnąć po wsparcie, krok po kroku?

  1. Znajdź intersujące Cię szkolenie/kurs/studia podyplomowe korzystając z Bazy Usług Rozwojowych PARP ( www.uslugirozwojowe.parp.gov.pl), kończące się certyfikatem lub egzaminem i zarejestruj się w niej (utwórz Profil użytkownika na stronie BUR).
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.ocrg.opolskie.pl wraz z kompletem niezbędnych załączników i złóż przez ePUAP. Elektroniczna aplikacja przyspieszy procedurę weryfikacji.  W uzasadnionych przypadkach jest możliwość złożenia dokumentów za pośrednictwem poczty/kuriera lub osobiście w siedzibie OCRG.
  3. Skontaktuj się z organizatorem usługi i zarezerwuj sobie wstępnie miejsce, informując o tym, iż starasz się o dofinansowanie usługi oraz o tym, że konieczne będzie podpisanie trójstronnej umowy
  4. Po pozytywnej weryfikacji formularza zgłoszeniowego, podpiszemy trójstronną umowę pomiędzy Tobą, OCRG oraz podmiotem świadczącym usługę wsparcia (np.. uczelnią) oraz nadajemy ID wsparcia, który posłuży jako identyfikator w BUR. Umowa określa szczegółowe zasady działania oraz sposoby i terminy płatności.
  5. Po podpisaniu umowy wsparcia oraz nadaniu ID wsparcia, dokonaj rejestracji na wybraną usługę.
  6. Weź udział w szkoleniu/kursie/studiach podyplomowych podnoszących Twoje kompetencje zawodowe.

Co dalej? W jaki sposób się rozliczyć? 

Po skorzystaniu z usługi rozwojowej, dokonaj jej oceny zgodnie z SOUR na swoim koncie BUR.
Rozlicz się z Podmiotem świadczącym usługę rozwojowym, a następnie złóż do Operatora komplet dokumentów, na podstawie których dokonamy wpłaty na rzecz Dostawcy usługi. 
Wymagane dokumenty potwierdzające zamieszkanie na terenie województwa opolskiego (jedna z możliwości do wyboru):

  • informacja o zameldowaniu na pobyt stały lub czasowy pobrana elektronicznie poprzez profil zaufany na stronie: www.gov.pl,
  • oświadczenie właściciela lub najemcy lokalu, który potwierdzi stały pobyt oraz dokument potwierdzający, że osoba podpisująca to oświadczenie jest jego właścicielem lub najemcą,
  • umowa o pracę lub zaświadczenie o zatrudnieniu (wzór zaświadczenia do pobrania ze strony: www.ocrg.opolskie.pl),
  • zawarta umowa na media (np. prąd, gaz, woda, telefon, internet, telewizja kablowa itp.) zawierające adres zamieszkania na terenie woj. opolskiego,
  • ubezpieczenie z tytułu wykonywanej pracy,
  • potwierdzenie posiadania rachunku bankowego zawierającego adres na terenie województwa opolskiego,
  • zaświadczenie o uczęszczaniu do szkoły na terenie województwa opolskiego


Uczestnicy


Dla kogo jest ten projekt?

Uczestnikami Projektu mogą być osoby od 15 roku życia zamieszkujące/ pracujące/ uczące się na terenie województwa opolskiego zainteresowane z własnej inicjatywy zdobyciem, uzupełnieniem lub podnoszeniem kompetencji lub kwalifikacji zawodowych.

Preferencje w dostępie do usług mają: 

  • Osoby powyżej 55 roku życia
  • Osoby o niskich kwalifikacjach (co oznacza wykształcenie ponadgimnazjalne/średnie, w tym ukończone liceum ogólnokształcące; liceum profilowane; technikum; uzupełniające liceum ogólnokształcące; technikum uzupełniające; zasadnicza szkoła zawodowa)
  • Osoby z grup znajdujących się w niekorzystnej sytuacji w województwie opolskim czyli: osoby ubogie pracujące, kobiety, osoby młode, tj. 15-29 lat, osoby z terenów wiejskich, osoby zamieszkujące na obszarach strategicznej interwencji (OSI krajowe)
  • Psychologowie, pedagodzy oraz obecni i potencjalni opiekunowie osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu oraz uczestnicy i absolwenci Ochotniczych Hufców Pracy 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej, otrzymać pomoc w przygotowaniu wniosku skontaktuj się z nami. Przejdź do kontaktu